Badania USG ciąży Warszawa

Badanie ultrasonograficzne, czyli USG, jest jednym z nieodzownych badań, jakie musi przejść ciężarna kobieta. Dzięki temu badaniu lekarz prowadzący ciążę sprawdza prawidłowy jej przebieg oraz rozwój płodu. Jest to zupełnie nieinwazyjne i nieszkodliwe badanie i żadna przyszła mama nie powinna się go obawiać.

Badanie USG u kobiet ciężarnych przeprowadza się kilkakrotnie. Częstotliwość określi lekarz prowadzący ciążę. Gdy przebiega ona prawidłowo, zazwyczaj wykonuje się je trzy lub cztery razy. Dopiero, gdy pojawiają się komplikacje, lekarz może zalecić częstsze wykonywanie. Zazwyczaj lekarze zalecają wykonanie pierwszego USG wkrótce po stwierdzeniu ciąży, później wykonuje się tzw. USG genetyczne, później USG połówkowe, mniej więcej w połowie okresu ciąży, a potem jeszcze jedno. Jeśli chodzi o badania USG ciąży Warszawa jest miastem, w którym nie ma problemu z jego wykonaniem. Zazwyczaj też rodzice dziecka mogą zamówić sobie nagrania badania, na którym widać ich dziecko. Coraz częściej są to nagrania wielowymiarowe, dzięki czemu widać dziecko w całej okazałości.

Witam, mam na imię Ambrozja i bardzo się cieszę, że trafiłeś na mojego bloga. Poruszane tutaj tematy na pewno Cię zainteresują, więc już teraz serdecznie zapraszam Cię do lektury 🙂
error: Content is protected !!